Lot n°0016

- Mevrouw Candida Hiu.- Chine.- COUPLET (Philippus). Historie van eene groote, christine mevrouwe van China met naeme Mevrouw Candida Hiu. Antwerpen, In de Druckerye van Knobbaert by Fraznciscus Muller, 1694, in-12, [24, la dern. p. étant le portrait en pied de Madame Hiu]-213-[10]-1 blanche, plein vélin de l'époque (traces d'usage, qq. taches). « Philippe Couplet [1623-1693] was important for the connections between China and Europe. He made contacts to European scholars, he was, together with Ferdinand Verbiest, the initiator of the French Jesuit mission in China and he was, last but not least, the editor of the famous book Confucius Sinarum Philosophus, which was the first publication of the at least partly translation of the Confucian Classics in Europe. Couplet was also involved in the foundation of the French Jesuit mission in China. » (http://stochastikon.no-ip.org:8080/encyclopedia/en/coupletPhilippe.pdf ). « Een van de activiteiten van de Vlaamse jezuïet, die omkwam op zee, was lobbyen voor de jezuïetenmissie in China. In Antwerpen, waar dit boek verscheen, had hij de steun van vele weldoeners. Couplet vertelt hier het stichtende verhaal van een Chinese weduwe en bekeerlinge, die het werk van de jezuïeten in haar land fervent ondersteunde. Dit is de Nederlandstalige en uitgebreide editie van een werk dat eerder in het Frans en Spaans verscheen. De vertaler is priester Henricus-Ignatius de Newport. Het portret van de vrouw is het werk van de Antwerpse graveur Hendrik Causé (1648-1699). Het originele lofdicht is wellicht van de jezuïet Emanuel van Outers ». (http://www.flandrica.be/items/show/529/). Cf. N. Golvers, « Philip Couplet S.J., Historie van mevrouw Candida Hiu (1694) », dans Jesuit Books in the Low Countries 1540-1773. A Selection from the Maurits Sabbe Library. Leuven, 2009, pp. 216-219). Très rare.
Estimation: 300/400€
Adjugé: 740€